Naše metody

Naši lékaři jsou odborníky v rehabilitační medicíně a neurologii, spolupracující s řadou špičkových tuzemských i zahraničních pracovišť. Na oddělení aplikujeme v ČR unikátní techniky blokád nervových kořenů a meziobratlových kloubů pod ultrazvukovou navigací. Lékaři dále praktikují techniky myoskeletální medicíny, obstřiky kloubů a úponů, neural terapii, akupunkturu a další techniky reflexní léčby.

Z fyzioterapeutických metod se orientujeme na cvičení na reflexním podkladě - Vojtova metoda, techniky senzomotoriky, metoda dle Mojžíšové aj. Z balneologických metod nabízíme moderně vybavenou vodoléčbu včetně podvodní elektroléčby Stangerbad, podvodní masáže, vířivky na horní i dolní končetiny, skotské střiky. Jako jedno z mála pracovišť v Praze nabízíme přísadové koupele a léčbu rašelinovými extrakty. Námi nabízená fyzikální léčba zahrnuje komplexní elektroléčbu, magnetoterapii, ultrazvuk, diatermii a parafinoterapii, laser terapii (LLLT).

Velmi moderní a žádanou metodou poskytovanou naším pracovištěm je léčba rázovou vlnou /ESWT/, kterou s úspěchem používáme u celé řady onemocnění pohybového ústrojí (patní ostruha, tenisový a golfový loket). MUDr. Jiří a Tomáš Nedělkovi patří v této metodice k uznávaným odborníkům, kteří využití této metody  prezentovali ve formě publikací, zvaných přednášek a workshopů na několika desítkách zahraničních  odborných symposií proklik životopisy. Na rozdíl od řady jiných pracovišť, léčba rázovou vlnou je na našem oddělení aplikována pouze lékaři – specialisty a je striktně indikována po předchozím klinickém a event. ultrasonografickém vyšetření postižení tkáně či přímo s ultrazvukovým naváděním.

Fotogalerie Naše metody

CO LÉČÍME

DOSPĚLÍ

DĚTI